WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Zamienili CIAŁA w prosektorium! Rodzina pochowała obcego mężczyznę [WIDEO]

Zamienili CIAŁA w prosektorium! Rodzina pochowała obcego mężczyznę [WIDEO]

12.10.2016, godz. 10:08

Fatalna pomyłka w Skarżysku-Kamiennej! W wyniku błędu prawdopodobnie popełnionego przez pracowników zakładu pogrzebowego, rodzina pochowała obcego mężczyznę. Teraz będzie potrzebna ekshumacja zwłok na którą zgodę musi wydać prokurator. - Ciało zostało już złożone do grobu, a tylko za zgodą prokuratora możliwe będzie jego wydobycie. Nie doszło do żadnego znieważenia zwłok. Człowiek został pochowany, ale pod innym nazwiskiem. Przeprosimy rodziny za pomyłkę - powiedział wiceszef szpitala, w którym doszło do zamiany zwłok.

Taka pomyłka to wielka trauma dla obu rodzin. Jedna z nich pochowała obcego mężcyznę, druga - musi teraz czekać na ekshumację swego bliskiego - decyzję w tej sprawie musi wydać prokurator. Cała sprawa wyszła na jaw w piątek, kiedy do prosektorium zgłosiła się kobieta po odbiór ciała mężczyzny. Wtedy okazało się, że zwłoki zostały wydane innej rodzinie, która zorganizowała już pogrzeb. Mężczyzna został pochowany pod innym imieniem i nazwiskiem. - Z zawiadomienia jakie do nas wpłynęło wynika, że w szpitalnym prosektorium doszło w ostatnią środę do omyłkowej zamiany ciał. Będziemy wyjaśniać okoliczności tego zajścia i sprawdzać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok. To dopiero wstępny etap sprawy. Zamiana wyszła na jaw w piątkowy poranek - powiedział Daniel Prokopowicz z kieleckiej prokuratury. Sprawę bada również lokalna policja.

Swoje postępowanie wyjaśniajace prowadzi także szpital, w którym doszło do fatalnej pomyłki. Dyrekcja stala się ustalić, kto dokładnie popełnił ten fatalny błąd.

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, co się stało, natychmiast zaalarmowaliśmy prokuraturę. Ciało zostało już złożone do grobu, a tylko za zgodą prokuratora możliwe będzie jego wydobycie. Nie doszło do żadnego znieważenia zwłok. Człowiek został pochowany, ale pod innym nazwiskiem. Przeprosimy rodziny za pomyłkę - powiedział Krzysztof Grzegorek, wiceszef szpitala w Skarżysku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: