WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zamordował Monikę, uciekł do Francji. Zabił i zgwałcił 9-latkę

Zamordował Monikę, uciekł do Francji. Zabił i zgwałcił 9-latkę

30.11.2016, godz. 05:00
Zamordował Monikę, uciekł do Francji. Zabił i zgwałcił 9-latkę
foto:

Szokujące ustalenia śledczych! Za zabójstwem warszawskiej tancerki, Moniki T. (+28 l.), stoi najprawdopodobniej Zbigniew H. (39 l.). Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym roku we Francji po tym, jak zamordował małą Chloe (+9 l.). Wciągnął dziewczynkę do auta, wywiózł do lasu i brutalnie zgwałcił. To samo spotkało wcześniej Polkę.

Monika T. zaginęła w nocy z 9 na 10 stycznia ubiegłego roku. Tancerka erotyczna wsiadła do czyjegoś auta pod hotelem w centrum Warszawy i przepadła bez śladu. Jej zmasakrowane ciało odnalazło się w kawałkach dwa miesiące później. Z płytkiego grobu w zaroślach na obrzeżach miasta wygrzebały je lisy. Śledczym w ustaleniu tożsamości ofiary pomogły znalezione na miejscu kolorowe tipsy.

Policjanci od początku podejrzewali, że piękna Monika mogła paść ofiarą niezrównoważonego klienta, ale nie było sprawcy. Dziś okazuje się, że na jednym z dowodów śledczy znaleźli materiał DNA należący do 39-letniego Zbigniewa H. Tego samego, którego w kwietniu ubiegłego roku zatrzymała francuska policja po tym, jak w miejscowości Calais porwał 9-letnią Chloe. Zwyrodnialec wywiózł przerażoną dziewczynkę do lasu za miasto, rozebrał, zgwałcił i zabił.

Polak był tamtejszej policji dobrze znany. Skazano go m.in. za napad z bronią w ręku, za włamanie do 78-letniej emerytki. Dwukrotnie go deportowano i miał zakaz powrotu do Francji. W kwietniu, gdy zamordował Chloe, był tam ponoć tylko przejazdem. Po zabójstwie zamierzał wsiąść na prom i popłynąć do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka jego siostra.

Proces w sprawie zamordowania 9-latki jeszcze nie ruszył, a Zbigniew H. siedzi we francuskim areszcie. Prawdopodobnie dlatego nasi prokuratorzy nie przedstawili mu jeszcze zarzutów. Dopóki tamta sprawa się nie zakończy, nie mają takiej możliwości. - Postępowanie jest w toku. W ostatnim czasie pozyskaliśmy informacje, które mogą mieć istotny wpływ na bieg śledztwa - mówi Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.Francuski kodeks karny, podobnie jak polski, przewiduje za zabójstwo karę dożywotniego więzienia.

Zobacz: Brutalnie skopał wracającego ze szkoły 11-latka. Usłyszał zarzuty!

Źródło: Komenda Stołeczna Policji
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: