WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat 10-latek został dziewczynką! Adrian z Norwegii zmienił się w Annę

10-latek został dziewczynką! Adrian z Norwegii zmienił się w Annę

29.09.2016, godz. 12:40
Anna Thulin zmiana płci Norwegia
Anna Thulin zmiana płci Norwegia foto: Archiwum

10-letni norweski chłopiec, który od najmłodszych lat czuł się dziewczynką, zmienił płeć! Adrian Thulin-Myge (10 l.) stał się Anną (10 l.).

Odkąd Anna Thulin-Myge (10 l.) pamięta, czuła się dziewczynką. Wpinała spinki we włosy, chciała nosić sukienki i bawić się lalkami. Ale biologicznie była chłopcem. - Było mi smutno, czasem nie chciałam chodzić do szkoły - mówi dziś dziecko. Rodzice Adriana pogodzili się z sytuacją. Inni krewni uznali jednak, że matka chce na siłę przerobić syna na upragnioną córkę. Rodzina była monitorowana przez rożne instytucje, aż w końcu urzędnicy przekonali się co do szczerości Adriana. Można było zaczynać przemianę. Teraz Adrian jest już Anną.

ZOBACZ TEŻ:

- Cieszę się, że nasz kraj zobaczył w niej dziewczynkę, którą zawsze chciała być – mówi Siri Oline Myge, matka Anny.  Od czerwca w Norwegii nawet 6-latki mogą zmienić płeć. Wystarczy do tego zgoda rodziców. Z tej możliwości skorzystało już dziewięcioro dzieci. Co zaskakujące, wśród państw, gdzie zmiana płci u dzieci jest legalna, znajdują się poza Danią także Malta i Irlandia, słynące z konserwatywnego prawa aborcyjnego.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: