WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat 13-latek WYCIĄGAŁ atrapę broni. Zabił go policjant [ZDJĘCIE]

13-latek WYCIĄGAŁ atrapę broni. Zabił go policjant [ZDJĘCIE]

16.09.2016, godz. 11:04
W USA zabijają policjantów
W ciągu kilku dni w USA zginęło trzech policjantów foto: AP

Amerykanie po raz kolejny są w szoku. W Columbus (stan Ohio) policjant zastrzelił czarnoskórego 13-latka, ponieważ podczas zatrzymania chłopak zaczął wyciągać broń. Jak się później okazało, była to atrapa. Rodzina zabitego Tyree jest zrozpaczona i domaga się niezależnego śledztwa.

Do tragedii doszło na początku września. 13-letni Tyree King w momencie zatrzymania przez policjanta, zaczął wyciągać broń. Wtedy funkcjonariusz bez wahania wyciągnął pistolet i zastrzelił chłopaka. Jak się później okazało, broń 13-latka była atrapą. Rodzina zabitego chłopaka twierdzi, że wersja policji nie jest zgodna z prawdą i domaga się niezależnego śledztwa. -  Zdajemy sobie sprawę, że to tragedia kiedy dochodzi do takich sytuacji . To ostatnia rzecz jaką każdy funkcjonariusz chciałby mieć na swoim dyżurze - powiedział szef miejscowej policji. Wiadomo, że policjant, który zastrzelił nastolatka to funkcjonariusz z 9-letnim stażem. Oficer został już zawieszony w pracy do czasu wyjaśnienia sprawy.

 

Czytaj: Policjant ZASTRZELIŁ kierowcę! TRAGEDIA w Szczecinie [NOWE FAKTY]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: