WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat 13-latek został ojcem!

13-latek został ojcem!

13.02.2009, godz. 11:00
13 latek został ojcem!
foto: Brak agencji
W Wielkiej Brytanii na świat przyszło dziecko bardzo młodziutkiej pary. Matka niemowlęcia ma 15 lat, a ojciec zaledwie 13!

13-letni chłopiec Alfie Patten, który wygląda raczej na osiem lat, będzie teraz musiał utrzymać swoją rodzinę. Alfie jest dzieckiem, nie pracuje i dostaje od ojca zaledwie 10 funtów kieszonkowego!

On i jego dziewczyna Chantelle obawiali się poinformować swoich rodziców o ciąży. Nie myśleli jednak o aborcji i postanowili wspólnie ze swoim chłopakiem, że urodzi dziecko.

Alfie w czasie uprawiania seksu z dziewczyną miał 12 lat. Nastolatka po pewnym czasie, który minął od zbliżenia, zaczęła odczuwać bóle brzucha i udała się do ginekologa. Lekarz po zbadaniu oznajmił dziewczynce, że jest w ciąży.

- Postanowiliśmy, że zatrzymamy to dla siebie i nie powiemy rodzicom. To był nasz sekret, nie spodziewaliśmy się, że będziemy potrzebowali pomocy. W tym wieku nie myślisz racjonalnie. Ja myślałam tylko o tym, że gdy matka się dowie, to mnie na pewno zabije - zdradziła Chantelle.

Podobne obawy miał chłopak.

- Nie chciałem powiedzieć o tym mamie, bo wiedziałem, że wpadnę w kłopoty. Chcieliśmy to dziecko, ale baliśmy się, co ludzie powiedzą. Poza tym nie miałem pojęcia o ojcostwie - zdradza w wywiadzie Alfie.

Gdy rodzice się dowiedzieli, byli wściekli, lecz bardzo szybko zrozumieli błąd swoich dzieci. Obie mamy nastolatków wzięły na siebie odpowiedzialność i bardzo pomagały dziewczynce podczas jej ciąży.

Świeżo upieczona młoda mama Chantelle Steadman nadała swojej córeczce imię Maisie Roxanne i mieszka z rodzicami w Eastbourne w Wielkiej Brytanii. Alfie mieszka nadal z rodzicami, ale niedaleko domu dziewczyny. W ciągu dnia przebywa u Chantelle i opiekuje się w miarę swoich możliwości swoją córeczką.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: