WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat 13 osób zginęło podczas snu. Tragiczny wypadek autokaru [ZDJĘCIA]

13 osób zginęło podczas snu. Tragiczny wypadek autokaru [ZDJĘCIA]

24.10.2016, godz. 08:29
Police USA, policja stany zjednoczone, radiowóz, kogut policyjny
foto: EAST NEWS

Kalifornia. 13 osób zginęło, a 31 zostało rannych w tragicznym wypadku autokaru, który wjechał z dużą prędkością w ciężarówkę. Do wypadku doszło w Palm Springs, około 160 kilometrów od Los Angeles. Ratownicy musieli wycinać rannych za pomocą urządzeń do cięcia metalu.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, w niedzielę około godziny 5:00 rano w Kalifornii. Autokar przewożący pasażerów wracających z kasyna Red Earth jechał drogą międzystanową numer 10, gdy z dużą prędkością wbił się w naczepę ciężarówki na głębokość ponad 4,5m. 13 osób zginęło na miejscu, w tym kierowca. 31 zostało rannych - ci, którzy przeżyli wypadek nie znają przebiegu wydarzeń, gdyż spali. Ratownicy musieli używać drabinek i nożyc do cięcia metalu, by uwolnić poszkodowanych. - W ciągu mojej 35-letniej pracy w policji nie widziałem wypadku, w którym zginęłoby aż 13 osób. Dla nas wszystkich to bardzo ciężkie przeżycie - powiedział policjant pracujący na miejscu zdarzenia. Dokładne przyczyny wypadku pozostają nieznane. Wiadomo, że autokar był w dobrym stanie technicznym. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

 

Zobacz też: Misiewicz wraca na studia u o. Rydzyka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: