WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Akcja "Otwarte drzwi" po zamachu w Nicei. Na czym polega?

Akcja "Otwarte drzwi" po zamachu w Nicei. Na czym polega?

15.07.2016, godz. 14:00
Akcja Otwarte drzmi mieszkańców Nicei
Mieszkańcy Nicei oferują nocleg poszkodowanym i rodzinom ofiar zamachu w Nicei foto: Twitter

Mieszkańcy Nicei oferują pomoc poszkodowanym i bliskim ofiar zamachu. W mediach społeczniościowych wdrożono akcję "Otwartych drzwi". Oferujący nocleg mieszkańcy oznaczają swoje posty hasztagiem #PortesOuvertesNice (otwarte drzwi Nicea)

W zamachu w Nicei zginęło ponad 80 osób, zaś ponad 100 zostało rannych. Na miejscu zdarzenia ludzie wciąż poszukują swoich bliskich. W całym tych chaosie mieszkańcy Nicei wyciągnęli pomocną dłoń. Na portalach społecznościowych pojawiła się akcja "Otwarte drzwi". Oferujący pomoc i nocleg mieszkańcy, umieszczają posty oznaczone hasztagiem #PortesOuvertesNice. W postach ze względów bezpieczeństwa nie są podawane dokładne adresy. Prośbę o udostępnienie adresu należy kierować w prywatnych wiadomościach do autorów wpisów. Pomoc poszkodowanym zaoferowali również kierowcy taksówek oraz Ubera, którzy w nocy pomagali osobom przebywającym na promenadzie bezpiecznie się z niej ewakuować.

Równolegle z akcją "Otwartych drzwi" w portalach społecznościowych umieszczany jest hasztag #RechercheNice, pod którym poszukiwane są osoby zaginione.

ZOBACZ: KRWAWY zamach w Nicei! ALARM BOMBOWY na lotnisku w Nicei [Relacja na żywo]

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: