WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Ameryka wybiera prezydenta! Pierwsze głosy za Hillary Clinton

Ameryka wybiera prezydenta! Pierwsze głosy za Hillary Clinton

08.11.2016, godz. 12:26
Kampanie wyborcze Hillary Clinton oraz Donalda Trumpa
foto: EAST NEWS

Amerykanie ruszyli do urn! W niektórych miejscowościach już zaczęło się głosowanie. Sprawdź, kiedy dowiemy się, kto został nowym prezydentem USA.

248 milionów wyborców decyduje właśnie o losach świata! Zacięta walka wciąż się toczy. - Odrzućcie strach, wybierzcie nadzieję! - apelowała do wyborców Hillary Clinton (69 l.) na ostatnim wyborczym wiecu. - Hillary to twarz klęski! - ripostował Donald Trump (70 l.). A Amerykanie mają ostatnie chwile na przemyślenie swojego wyboru. Ostatnie sondaże w większości wskazują na większe szanse Hillary, choć jeden wskazywał na przewagę Trumpa.

ZOBACZ TEŻ: Wybory prezydenckie w USA. Zasady

Już wcześnie rano czasu polskiego kandydatka demokratów odniosła małe zwycięstwo. Jako pierwsza w USA podliczyło głosy liczące zaledwie kilku mieszkańców Dixville Notch w New Hampshire, gdzie wybory trwały od północy. Prawo pozwala tam na to w przypadku miejscowości liczących mniej niż stu mieszkańców. Cztery osoby głosowały za Clinton, dwie za Trumpem. Ale w kolejnej miejscowości, Millsfield, republikanina wybrało 16-tu mieszkańców, a demokratkę 4. O wszystkim będzie decydować jednak Floryda, gdzie do zdobycia jest 29 głosów elektorskich. To, kto wygrał w tym stanie, rozstrzygnie się najpóźniej o 1:30 w środę czasu polskiego, a pierwsze wyniki głosowania w całym kraju najprawdopodobniej poznamy o godzinie 2 w nocy.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: