WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Arcybiskup ROZDAJE majątek biednym! Szokujące nawrócenie Angelo Scoli

Arcybiskup ROZDAJE majątek biednym! Szokujące nawrócenie Angelo Scoli

25.11.2016, godz. 12:20
Kardynał Angelo Scola
Kardynał Angelo Scola foto:

Niesłychane! Opływający w luksusy arcybiskup Mediolanu Angelo Scola (75 l.) zaczął oddawać swoje dobra doczesne ubogim. Wyprzedaje precjoza i przekazuje pieniądze bezrobotnym.

Nie do wiary! Choć jeden arcybiskup postanowił wreszcie posłuchać nauk papieża Franciszka (80 l.) o skromnym życiu i zabrał się do rozdawania majątku ubogim. Angelo Scola (75 l.) utworzył specjalny fundusz na rzecz bezrobotnych i zaczął go zasilać środkami z własnej kieszeni. Oddał na ten cel między innymi takie precjoza, jak XVIII-wieczne dzieła sztuki, ozdoby z kości słoniowej, chińskie i japońskie zabytkowe misy czy biżuteria z białego złota i brylantów. To przedmioty, jakie dostał kiedyś w prezencie od rozmaitych osób.

ZOBACZ TEŻ: Papież wzywa księży do UBÓSTWA! Franciszek napomina biskupów

Dzięki temu już kilkudziesięciu bezrobotnych uzyskało fundusze na odbycie szkoleń i stażu, by móc wyżywić rodziny. Franciszek od początku pontyfikatu nawołuje duchownych do porzucenia luksusów. „Boli mnie widok księdza w najnowszym modelu samochodu”, „Zachowujcie tylko to, co może przysłużyć się doświadczeniu wiary i miłosierdziu Ludu Bożego” - nawoływał.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: