WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Atak na amerykańską bazę w Afganistanie. Są zabici! Wśród rannych polski żołnierz

Atak na amerykańską bazę w Afganistanie. Są zabici! Wśród rannych polski żołnierz

12.11.2016, godz. 16:27
zamach, afganistan
foto: Super Express TV

Potężna eksplozja w amerykańskiej bazie w Afganistanie. Są ranni i zabici. Do zdarzenia doszło w bazie Bagram, położonej na północ od afgańskiej stolicy, Kabulu - poinformowała rano stacja CNN, powołując się na lokalne władze. Wieczorem ujawniono, że wśród rannych jest polski żołnierz.

Afganistan: w wyniki eksplozji w amerykańskiej bazie Bagram zginęły co najmniej trzy osoby, a 13 zostało rannych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tej eksplozji. Jednak odpowiedzialność za nią wzięli Talibowie. Rzecznik bojowników napisał na Twitterze, że to jego organizacja stoi za atakiem. Do eksplozji doszło około godziny 5:30 lokalnego czasu. Informację o wybuchu potwierdziło NATAO, nie podając jednak przyczyny, jak i ostatecznej liczby ofiar. Bagram jest największą amerykańską bazą w Afganistanie.

Polski żołnierz ranny w Afganistanie

Wśród rannych w eksplozji w bazie Bagram jest polski żołnierz. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu. W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające dotyczące ustalenia przyczyn i skutków ataku - czytamy w oficjalnym komunikacie MON.

ZOBACZ: SZOK! Przeżył atak terrorystów zginął na polowaniu

Źródło: RUPTLY/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: