WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat ATAK na amerykański uniwersytet w Afganistanie! [NOWE INFORMACJE]

ATAK na amerykański uniwersytet w Afganistanie! [NOWE INFORMACJE]

25.08.2016, godz. 07:32
Terroryści w hotelu
Terroryści w hotelu foto: Policja

W stolicy Afganistanu, Kabulu doszło do środowy wieczór do ataku terrorystycznego na budynek miejscowego Amerykańskiego Uniwersytetu. Słychać było wybuchu i wymianę ognia. Obecnie trwa akcja sił bezpieczeństwa. Szef lokalnego szpitala twierdziŁ, że zginął jeden student, a 14 osób jest rannych. Ostatecznie bilans ofiar był jednak znacznie tragiczniejszy.

 

Jak powiedział afgański minister spraw wewnętrznych: - Kilku napastników wdarło się do Amerykańskiego Uniwersytetu w Kabulu. Dostajemy zgłoszenia o strzelaninie i eksplozjach. W budynku znajdują się zagraniczni wykładowcy i kilkuset studentów. Według świadków pierw słychać było strzelaniny, a potem eksplozje. Nieoficjalnie mówi się, że napastnicy wysadzili bramę przed uniwersytetem.

Uniwersytet został otoczony i na jego teren weszły afgańskie siły specjalne. Według świadków od tego momentu ucichły strzały i eksplozje. Rzecznik MSW Afganistanu poinformował jednak, że na terenie kampusu wciąż ukrywa się dwóch napastników i trwa operacja mająca na celu ich unieszkodliwienie. Wcześniej informowano o bliżej niesprecyzowanej liczbie napastników oraz setkach uwięzionych na kampusie studentów. Wielu udało się jednak uciec, przeskakując przez mur otaczający uczelnię.

 

 

To nie pierwszy atak na ten uniwersytet. 8 sierpnia pięciu mężczyzn w strojach afgańskiej armii wdarło się do budynku i porwało dwóch profesorów - Amerykanina i Australijczyka. Uważa się, że porwań dokonują gangi. Bardzo możliwe, że zakładników sprzedają potem terrorystom, np. talibom lub Państwu Islamskiemu.

NOWE INFORMACJE

W czwartek tamtejsza policja poinformowała, że dwanaście osób, w tym siedmiu studentów, trzech policjantów i dwóch pracowników ochrony poniosło śmierć w rezultacie tego ataku. 44 osoby zostały ranne, w tym 35 studentów. Przed świtem w czwartek akcja zakończyła się. Przedstawiciel policji dodał: - Co najmniej dwóch napastników zostało zabitych. Obecnie trwa przeszukiwanie terenu przez zespół techników kryminalistycznych.

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie- Ziemia ma swoją planetę bliźniaczkę?!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: