WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Atak nożownika w Londynie! To 19-letni Norweg pochodzenia somalijskiego

Atak nożownika w Londynie! To 19-letni Norweg pochodzenia somalijskiego

04.08.2016, godz. 14:36
Atak nożownika w Londynie
foto: AP

Brytyjczycy są przerażeni! W centrum Londynu doszło do krwawego ataku uzbrojonego w nóż szaleńca na przechodniów. Zginęła jedna osoba, pięć innych zostało rannych. Mężczyzna został obezwładniony i aresztowany. To 19-latek norwesko-somalijskiego pochodzenia.

-Usłyszałem krzyki, a potem zobaczyłem pełno krwi – tak świadkowie opowiadają o tym, co widzieli na Russell Square w nocy ze środy na czwartek. Na ulicy przypadkowi przechodnie zostali zaatakowani przez mężczyznę uzbrojonego w nóż. Szaleniec dźgał ludzi na oślep, dopóki funkcjonariusze nie obezwładnili go paralizatorem i nie zatrzymali. Tymczasem okazało się, że jedna z ofiar ataku, Amerykanka w wieku około 60 lat, nie żyje. Według świadków mogła być uczestniczką wieczoru panieńskiego.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania: Krwawy atak w Londynie. Obcięli głowę na ulicy

Pięć innych osób jest rannych. Czy to akt terroru? Wciąż jeszcze za wcześnie, by móc to stwierdzić. O sprawcy wiadomo tylko tyle, że miał ciemną karnację i zachowywał się jak niepoczytalny, ma 19 lat i norwesko-somalijskie pochodzenie. Ale czy był islamskim fanatykiem? Niektóre okoliczności mogą na to wskazywać. Do ataku doszło blisko jednego z miejsc, gdzie w lipcu 2005 roku eksplodowały bomby podłożona przez Al-Kaidę. Zginęło wtedy 70 osób, a 700 zostało rannych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: