WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Atak terrorystyczny w popularnym ośrodku turystycznym. Są ofiary

Atak terrorystyczny w popularnym ośrodku turystycznym. Są ofiary

18.06.2017, godz. 22:39
FB PILNE 02
foto: Super Express

Atak terrorystyczny w popularnym kurorcie turystycznym w Mali. Uzbrojeni napastnicy wzieli zakładników w Le Campement w stolicy państwa w Bamako. Jak donoszą zagraniczne media co najmnie dwie osoby nie żyją.

Atak terrorystyczny na ośrodek turystyczny w stolicy Mali - Bamako. Jak podało malijskie ministerstwo bezpieczeństwa dżihadziści wzięli zakładników. Uwięzionych może być około 20 osób. Rzecznik resortu Baba Cisse poinformował, że zginęły dwie osoby. Jak sprecyzował później, jedna z ofiar to obywatel Francji i Gabonu. Narodowość drugiej z nich nie jest na razie znana.

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali popularny wśród zachodnich turystów ośrodek Le Campement w Dougourakoro, na przedmieściach liczącej ponad 2 mln mieszkańców malijskiej stolicy, biorąc zakładników. "Siły specjalne są na miejscu. Trwa operacja. Sytuacja jest pod kontrolą" - powiedział agencji Reutera rzecznik malijskiego resortu obrony Baba Cisse.

Atak nastąpił tydzień po ostrzeżeniach amerykańskiego Departamentu Stanu o "możliwych przyszłych atakach na misje dyplomatyczne oraz inne miejsca odwiedzane przez osoby z Zachodu w Bamako".

ZOBACZ: Zamach w Londynie: zdemaskowano trzeciego zamachowca!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: