WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Atak w Paryżu: Mężczyzna zaatakował policjanta. Pod katedrą Notre Dame padły strzały

Atak w Paryżu: Mężczyzna zaatakował policjanta. Pod katedrą Notre Dame padły strzały

06.06.2017, godz. 17:08
Notre Dame - katedra
foto: EAST NEWS

Atak w Paryżu! Pod katedrą Notre Dame mężczyzna zaatakował młotkiem policjanta, patrolującego okolicę. Funkcjonariusze użyli broni. Napastnik z młotkiem został ranny. Ranny jest również jeden z policjantów. Kim był mężczyzna, który dopuścił się ataku na policjanta pod katedrą Notre Dame?

Atak w Paryżu tuż pod katedrą Notre Dame. Mężczyzna zaatakował młotkiem policjanta, patrolującego okolice. Przebywający w okolicy zdarzenia świadkowie wydarzenia informują na Twitterze o turystach, którzy zostali zamknięci w budynku katedry. Jak podaje agencja Reutersa, powołująca się na źródła policji, funkcjonariusze użyli broni i ranili napastników. Ranny jest też jeden z policjantów. Na Twitterze paryska policja podała, że w pobliżu katedry doszło do incydentu. Wystosowano apel do mieszkańców i turystów, by unikali tej okolicy.

Tuż po godznie 17 prefektura policji podała, że sytuacja jest pod kontrolą. Ranny funkcjonariusz oraz sprawca ataku zostali przetransportowani do najbliższego szpitala.

 

ZOBACZ: Dwa ATAKI TERRORYSTYCZNE w Londynie. Co o nich wiemy?

Turyści uwięzieni w Notre Dame po ataku w Paryżu?

Świadkowie zdarzenia informują na Twitterze o turystyach, którzy zostali zamknięci w katedrze. Jak podaje "Le Figaro" w budynku może być nawet 900 osób. "Wszyscy są bezpieczni" - przekazał na Twitterze jeden z zamkniętych wewnątrz katedry turystów. "Le Figaro" podaje, że policja sprawdza, czy w katedrze nie ma wspólników mężczyzny, który zaatakował policjanta. Katedra i jej okolice są otoczone szczelnym kordonem policji.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: