WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Benedykt XVI ABDYKUJE w 2012 r. przez PROBLEMY z CHODZENIEM? Papież ma ZWYRODNIENIE STAWÓW

Benedykt XVI ABDYKUJE w 2012 r. przez PROBLEMY z CHODZENIEM? Papież ma ZWYRODNIENIE STAWÓW

02.12.2011, godz. 11:44
Benedykt XVI
Benedykt XVI foto: EAST NEWS

Po siedmiu latach stania na czele Kościoła Katolickiego Benedykt XVI rozważa możliwość rezygnacji. W 2012 roku Ojciec Święty skończy 85 lat i coraz częściej doskwierają mu problemy ze zdrowiem. Watykanista Antonio Socci ujawnił, że już w 2012 roku papież zrezygnuje z posługi w Stolicy Apostolskiej. Abdykacja Benedykta XVI ma być spowodowana najprawdopodobniej zwyrodnieniem stawów, na które cierpi Ojciec Święty.

Benedykt XVI w jednym z wywiadów udzielonych jeszcze w tym roku przyznał, że ma poważne problemy z chodzeniem i jego siły słabną. Ojciec Święty stwierdził, że papież ma "prawo, a niekiedy obowiązek zrezygnować" gdy czuje, że "nie jest fizycznie, psychologicznie ani duchowo zdolny dalej wykonywać obowiązki związane z pełnionym urzędem"

"Polska The Times" przytacza sugestię jednego z watykanistów, wybitnego katolickiego publicystę, Antonio Socciego, który twierdzi, że Benedykt XVI myśli o odejściu już w 2012 r., gdy skończy 85 lat.

Rzecznik Watykanu, Federico Lombardi zaprzecza doniesieniom watykanisty. Brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger także podkreśla, że chwila abdykacji papieża jeszcze nie nadeszła.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: