WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Bezdomny ukradł bombę myśląc, że to ŚWIECE ozdobne! Uratował tym setki ludzi [ZDJĘCIE]

Bezdomny ukradł bombę myśląc, że to ŚWIECE ozdobne! Uratował tym setki ludzi [ZDJĘCIE]

21.09.2016, godz. 17:17

Lee Parker, bezdomny mężczyzna, znalazł w śmieciach niedaleko dworca w New Jersey plecak, który - jak początkowo sądził - wypełniony był świecami ozdobnymi. Zachwycony łupem zabrał go ze sobą, przy czym bardziej zainteresowało go opakowanie, niż sama zawartość - akurat potrzebował plecaka, by móc zabrać go ze sobą następnego dnia na rozmowę o pracę zamiast niebieskiej reklamówki.

Jego zachwyt szybko zaczął ustępować niepokojowi, gdy zajrzał do plecaka i zobaczył jego zawartość. - Początkowo myślałem, że to świece ozdobne, ale żadne świece nie mają kabelków. Wtedy uznałem, że to podejrzane. - opowiadał potem Lee Parker w rozmowie z mediami. Gdy jego kolega, Ivan White, powiedział mu o zamachach bombowych na Manhattanie i wybuchu w New Jersey, mężczyźni połączyli fakty i obleciał ich strach. Dzięki przytomnej reakcji mężczyzn bomba została zdetonowana poza zasięgiem niewinnych ofiar. - Jestem szczęśliwy, że zdążyłem zareagować tak, by Dzięki Bogu, nikt nie ucierpiał - mówił potem White. Teraz wdzięczni obywatele zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla tych dwóch bezdomnych bohaterów. Ahmad Khan Rahami, czlowiek odpowiedzialny za podłożenie pakunku oraz pozostałe wybuchy na terenie kraju został schwytany i aresztowany.

 

Zobacz też: Kupiła banany z gniazdem ŚMIERCIONOŚNYCH pająków [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: