WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Bliski doradca papieża Franciszka z zarzutami MOLESTOWANIA SEKSUALNEGO

Bliski doradca papieża Franciszka z zarzutami MOLESTOWANIA SEKSUALNEGO

29.06.2017, godz. 12:07
Watykan
foto: Super Express

George Pell, będący bliskim współpracownikiem papieża Franciszka, usłyszał zarzuty molestowania seksualnego - poinformowała policja z australijskiego stanu Wiktoria. Kardynał jest watykańskim odpowiednikiem ministra finansów.

Policja ze stanu Wiktoria, gdzie Pell był księdzem w latach 70., poinformowała, że postawiono mu szereg zarzutów dotyczących molestowania seksualnego. Jednocześnie nie podano szczegółów stawianych mu zarzytów, ani wieku domniemanych ofiar. Zarzuty postawiono na podstawie zeznań kilku poszkodowanych. Początkowo oskarżano go o to, że jako biskup lekceważył pedofilskie przypadki w Kościele. Potem jednak miało się okazać, że sam Pell, pracujący jeszcze w latach 70. w australiskim mieście, jako ksiądz, miał dopuścić się molestowań. Pell ma się stawić w sądzie w Melbourne 18 lipca. To jak dotąd najważniejszy wysłannik Kościoła oskarżony o molestowanie seksualne.

Kardynał zdecydowanie zaprzecza zarzutom. - Jestem niewinny, te oskarżenia są fałszywe. Wykorzystywanie seksualne jest dla mnie odrażające - pdkreślał.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: