WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat To była ostatnia Parada Miłości

To była ostatnia Parada Miłości

25.07.2010, godz. 15:10
Tragedia na Love Parade
Tragedia na Love Parade. 19 osób zginęło gdy spanikowani ludzie zaczęli się tratować w tunelu prowadzącym na teren festiwalu muzyki techno w Duisburgu foto: Brak agencji
Koniec z Love Parade! Po wczorajszych tragicznych wydarzeniach w czasie największej imprezy techno w Europie, w której zginęło 19 osób, a ponad 340 zostało rannych szef festiwalu ogłosił, że Parada Miłości nie będzie już więcej organizowana.

Masakra w Duisburgu w Zagłębiu Ruhry przekreśliła raz na zawsze techno imprezę w Niemczech. W sobotę przed tunelem prowadzącym na teren festiwalu rozegrało się prawdziwe piekło. W tłumie wybuchła panika, ludzie zaczęli się wzajemnie tratować. Śmierć poniosło 19 osób, w wieku od 20 do 40 lat, w tym 4 obcokrajowców z Włoch, Holandii, Australii i Chin.

Szef policji ujawnił, że wbrew wcześniejszym doniesieniom ofiary nie zginęły w ciasnym przejściu, ale po zachodniej stronie tunelu. 14 osób było przygniecionych przez metalowe schody, a dwie kolejne przyciśnięte do plakatu na ścianie, tuż przy wejściu na teren festiwalu.

Wobec rozmiaru tragedii szef festiwalu Parada Miłości, Rainer Schaller zdecydował, że już nigdy więcej nie zorganizuje imprezy.

- Uczynimy wszystko, by pomóc w wyjaśnieniu tragedii. Love Parade zawsze była pokojową i radosną imprezą. Jednak zostało to całkowicie przysłonięte przez wczorajsze wydarzenia w Duisburgu. Parady Miłości nie będą kontynuowane  - oświadczył Schaller.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: