WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Chciał WYSADZIĆ Biały Dom?! Nocny incydent przed mieszkaniem Trumpa

Chciał WYSADZIĆ Biały Dom?! Nocny incydent przed mieszkaniem Trumpa

19.03.2017, godz. 09:40
Trump nie chce mieszkać w Białym Domu
foto: EAST NEWS

CNN poinformowało, że w nocy z sobotę na niedzielę miał miejsce tajemniczy incydent pod siedzibą amerykańskiego prezydenta. Pod Białym Domem w Waszyngtonie pojawił się podejrzany samochód. Po zatrzymaniu go przez agentów Secret Service kierowca poinformował, że przewozi ładunek wybuchowy.

Do incydentu doszło ok. 23:05 czasu lokalnego. Prezydenta Donalda Trumpa nie było w tym czasie w Waszyngtonie - przebywał w swojej posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie.

Cytując dwa źródła w siłach bezpieczeństwa CNN podało, że nie ma potwierdzenia, jakoby cokolwiek znaleziono w aucie, ale w Białym Domu podniesiono poziom zabezpieczeń. Zamkniętych zostało ponadto kilka ulic wokół Białego Domu.

Secret Service poinformował oficjalnie, że niezidentyfikowany kierowca trafił do aresztu po tym, jak podejrzany pojazd zbliżył się do punktu kontrolnego. Nie wspomniano jednak, że mężczyzna mówił, iż ma przy sobie materiały wybuchowe.

Ochrona poinformowała również, że tego samego dnia ujęła mężczyznę, który przeskoczył płot prezydenckiej siedziby. Tym razem reakcja była błyskawiczna, gdyż tydzień wcześniej mężczyzna, który pokonał tę przeszkodę krążył po terenie Białego Domu aż 15 minut.

Zobacz także: Trump spotkał się z Merkel: miłości nie zaobserwowano...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: