WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Clinton W OPAŁACH? FBI wznawia śledztwo w jej sprawie!

Clinton W OPAŁACH? FBI wznawia śledztwo w jej sprawie!

29.10.2016, godz. 10:08
Hillary doprowadzi do wojny
foto: AP

Wybory w USA zbliżają się szybkimi krokami. Według sondaży faworytką jest przedstawicielka demokratów, Hillary Clinton. Nie wiadomo jednak, jak na głosy wyborców wpłynie piątkowa informacja FBI, w której dyrektor agencji poinformował o wznowieniu postępowania przeciwko niej. Clinton miała złamać przepisy, korzystając z prywatnej skrzynki pocztowej w celach służbowych, gdy była sekretarzem stanu.

 

W liście do członków komisji ds. sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor James Comey poinformował, że FBI dowiedziała się o istnieniu maili, które wydają się "ważne dla dochodzenia". Jak napisał: - Zostałem o tym poinformowany wczoraj i zgodziłem się, że FBI musi podjąć odpowiednie kroki (...) by ustalić, czy (maile) zawierają tajne informacje, a także by ocenić ich wagę dla śledztwa. Zastrzegł, że nie może przewidzieć, "jak długo potrwa ta dodatkowa praca".

 

 

PAP przypomina, że na początku lipca ogłoszono zakończenie śledztwa dotyczącego prywatnej skrzynki mailowej obecnej kandydatki Demokratów na prezydenta. Biuro nie zaleciło wówczas ścigania Clinton przez wymiar sprawiedliwości. Zdaniem FBI nie było dowodu na to, że Clinton albo jej współpracownicy zamierzali złamać prawo.

FBI prowadziła przez rok dochodzenie, czy używanie przez Clinton prywatnej skrzynki i serwera do celów służbowych w czasie, gdy była sekretarzem stanu (2009-2013), naraziło na szwank tajemnice państwowe. Clinton przyznała w kampanii, że to co robiła było błędem, i za niego przeprosiła. Podkreślała też, że nie złamała prawa. Jednak później wewnętrzne rządowe dochodzenie ujawniło, że wiele wysłanych przez nią maili zawierało poufne informacje. Z ogólnej liczby 30 tys. maili, jakie Clinton przekazała w następstwie skandalu do dyspozycji Departamentu Stanu, około dwóch tysięcy zaklasyfikowano po fakcie jako poufne, 65 jako tajne, a 22 jako ściśle tajne.

Zobacz także: Miasteczko przestało istnieć! KATAKLIZM we Włoszech

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: