WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Co to jest #MyFirst7jobs?

Co to jest #MyFirst7jobs?

16.08.2016, godz. 10:32
PRACA ROLNICY BUDOWLAŃCY EKSPEDIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Różne już mody krążyły wśród użytkowników internetu. Kiedyś było #IceBucketChallenge, gdy wytypowani uczestnicy zabawy oblewali się wodą z lodem, żeby poczuć się jak osoba chora na stwardnienie zanikowe boczne. Była też moda na listę kilku ostatnich książek, które się przeczytało, by rozpromować tę - często zapominaną - czynność. Najnowsza akcja internetowa należy do zupełnie innej kategorii. Co to jest #MyFirst7jobs?

W ostatnim czasie portale społecznościowe opanowała moda na #MyFirst7jobs. O co chodzi? To nic innego, jak wypisanie pierwszych miejsc, w których się pracowało! Użytkownicy Twittera czy Facebooka wypisują kilka swoich początkowych prac, czasem też opowiadając całą historię związaną z tymi etapami ich życia.

- Wreszcie możemy dowiedzieć się, że przed „dyrektorowaniem” każdy z nas robił rzeczy słabe, śmieszne lub wręcz wstydliwe. W podobny sposób wrzucamy na swoje profile zabawne zdjęcia z dzieciństwa. „Patrzcie jaki wtedy byłem nieporadny…”. Nie wstydzimy się tego, bo opowiadamy tym samym, co nas ukształtowało, nauczyło podnosić się po porażce, korygować kurs, mobilizowało do pracy i karmiło ambicję - w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wypowiada się na ten temat Sebastian Umiński, lider mediów internetowych regionu CEEMEA w firmie 3M. Taka zabawa przypomina wszystkim, że każdy kiedyś od czegoś zaczynał oraz, że warto podejmować się różnych wyzwań, bo pomaganie na budowie w młodości nie jest żadnym powodem do wstydu, ani przeszkodą w osiągnięciu tego, czego się pragnie.

Zobacz: Ćwierć wieku w kolejce do lekarza

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: