WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat To cud, że ocalałem! Relacja polskiego księdza, który przeżył kataklizm we Włoszech

To cud, że ocalałem! Relacja polskiego księdza, który przeżył kataklizm we Włoszech

25.08.2016, godz. 13:18
Trzęsienie ziemi we Włoszech
Trzęsienie ziemi we Włoszech foto: Super Express

Niewiarygodne ocalenie polskiego duchownego mieszkającego we Włoszech! Ks. Krzysztof Kozłowski został odkopany z gruzów swego mieszkania po paru godzinach od kataklizmu.

-To cud, że przeżyłem! - mówi wstrząśnięty ks. Krzysztof Kozłowski ze Śląska, który dzięki niezwykłemu trafowi przetrwał pod gruzami zawalonego Accumoli. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” opowiedział o nocy ze środy na czwartek, która zmieniła jego życie na zawsze. Pełnił posługę w małej parafii we włoskim Accumoli. Mieszkał sam, jego sąsiadami była urocza rodzina z dwójką małych dzieci. Gdy w nocy zatrzęsła się ziemia i połowa miasteczka runęła, część mieszkania księdza zmieniła się w stos kamieni, lecz sypialnia ocalała.

ZOBACZ TEŻ: Silne trzęsienie ziemi we Włoszech! Bilans ofiar - 247 osób [ZDJĘCIA]

Po paru godzinach kapłana wyciągnęli na powierzchnię ratownicy. Rodzina zza ściany zginęła. - Narodziłem się na nowo. Ale nie wyjadę do Polski, nim nie pochowam sąsiadów – mówi wstrząśnięty kapłan. Tymczasem bilans ofiar katastrofy, która nawiedziła region Perugii, wciąż rośnie. Potwierdzono śmierć 247 osób, 400 zostało rannych.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: