WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Czołg puczystów rozjeżdża cywilów. Drastyczne ZDJĘCIA

Czołg puczystów rozjeżdża cywilów. Drastyczne ZDJĘCIA

16.07.2016, godz. 11:55
Turcja pucz, czołg przejeżdża po cywilach
foto:

W Turcji doszło do próby zamachu stanu. Na ulicach wciąż jest wojsko i dochodzi od dramatycznych scen. Jedną z nich możecie zobaczyć na zdjęciach. Uwaga, są bardzo drastyczne - ukazują cywilów, którzy są rozjeżdżani przez czołg puczystów.

W piątek około godziny 19.30 rozpoczęła się wojskowa akcja w Turcji: zamknięto mosty w Stambule, a nad Ankarą pojawiły się samoloty i śmigłowce. Po kilku godzinach część żołnierzy poddała się. Po informacji o wybuchu puczu prezydent Recep Erdogan wezwał ludzi do wyjścia na ulice. Zapowiedział też czystki w armii. Ludzie posłuchali prezydenta i faktycznie wyszli na ulice. Niestety, wtedy doszło do tragicznych zdarzeń. Jedno z nich możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii. Fotografie są bardzo drastyczne - widać na nich, jak czołg puczystów przejeżdża po cywilach.

Do tej pory w próbie zamachu zginęło 190 osób, w tym 104 puczystów. Wśród ofiar śmiertelnych jest 41 policjantów, dwóch żołnierzy, 47 cywilów. Na razie te informacje nie są potwierdzone. Aresztowano już 1563 wojskowych, którzy są zamieszani w zamach.

Zobacz: ZAMACH stanu w TURCJI. Wojsko na ulicach. NOWE FAKTY

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: