WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Donald Trump chce zrezygnować z pensji! Będzie prezydentem za DOLARA rocznie

Donald Trump chce zrezygnować z pensji! Będzie prezydentem za DOLARA rocznie

14.11.2016, godz. 12:26
NY pensja Trumpa
foto: AP

Nie do wiary! Donald Trump (70 l.) podczas telewizyjnego wywiadu obiecał, że zrezygnuje z pobierania prezydenckiej pensji wynoszącej 400 tysięcy dolarów rocznie. W zamian za to zadowoli się jedynie jednym symbolicznym dolarem.

Kiedy w ogniu kampanii Donald Trump obiecywał, że w razie wygranej zamierza zrezygnować z pobierania prezydenckiej pensji, niektórzy myśleli, że to tylko kiełbasa wyborcza. Ale on wciąż powtarza tę obietnicę! Podczas wywiadu dla telewizji CBS dziennikarka spytała prezydenta elekta, czy zrezygnuje z 400 tys. dolarów rocznie. - Nie wezmę tej pensji, będę zarabiał dolara rocznie – potwierdził Trump. Czy dotrzyma słowa? Cóż, dla kogoś, kto ma 3,7 miliarda dolarów, nędzne pół miliona rocznie faktycznie nie może zaimponować.

ZOBACZ TEŻ: DONALD TRUMP - MAJĄTEK. Jak stał się bogaty? Ile ma pieniędzy? Biznes, domy, samochody nowego prezydenta USA

Ale Trump stał się mniej konsekwentny, gdy dziennikarka CBS zadała pytania o inne kwestie. Okazało się, że wbrew obietnicom nie chce całkiem zlikwidować Obamacare, czyli wprowadzonego przez Baracka Obamę (55 l.) systemu ochrony zdrowia, deportować wszystkich nielegalnych imigrantów czy drążyć tematu mejli Hillary Clinton (69 l.), powołując prokuratora specjalnie w tym celu. Być może dla dolara rocznie zrobi jednak wyjątek.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: