WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Donald Trump lekceważąco o pensji prezydenta USA

Donald Trump lekceważąco o pensji prezydenta USA

12.11.2016, godz. 14:15
Kampanie wyborcze Hillary Clinton oraz Donalda Trumpa
foto: AP

Donald Trump zrezygnuje z prezydenckiego wynagrodzenia? Miliarder z Nowego Jorku stwierdził, że pensja prezydenta USA to "nic wielkiego"

Donald Trump jako prezydent USA nie będzie pobieraj rządowego wynagrodzenia? Podczas kampanii we wrześniu 2015 roku miliarder obiecał wyborcom, że nie weźmie nawet dolara z dochodów Białego Domu. Na spotkaniu w Rochester stwierdził, że to tak naprawdę nic wielkiego. W tym miejscu nasuwa się pytanie, ie zarabia prezydent Stanów Zjednoczonych? Wynagrodzenie przywódcy jednego z największych mocarstw wynosi 400 tys. dolarów rocznie. Tymczasem Trump jako biznesmen zarabia parawie 4 miliardy dolarów rocznie (zdaniem dziennikarzy magazynu Forbes). Jeszcze rok temu Donald Trump zakpił z prezydenckiego wynagrodzenia:

- Pierwszą rzeczą, jaką zrobię, gdy już zostanę prezydentem, to zrezygnuję z pensji! Umówmy się, to nic wielkiego – powiedział Trump.

Przypomnijmy, że oficjalnie urząd prezydenta Donald Trump obejmie w styczniu 2017 r. Do tego czasu funkcję tę pełnił będzie Barack Obama.

ZOBACZ: Pierwszy wywiad Trumpa. Prezydent zapowiada zmianę strategii wojskowej

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: