WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Eksplozja na dworcu w Brukseli. Napastnik krzyczał: Allah akbar! NOWE FAKTY

Eksplozja na dworcu w Brukseli. Napastnik krzyczał: Allah akbar! NOWE FAKTY

21.06.2017, godz. 08:28
Niemiecka policja, polizei
foto: EAST NEWS

Na dworcu w Brukseli doszło do eksplozji. Policja "zneutralizowała" podejrzanego mężczyznę. Miał na sobie pas z materiałami wybuchowymi. Według zagranicznych mediów podczas ataku krzyczał "Allah akbar". Ewakuowano całą stację i wstrzymano ruch pociągów. Służby bezpieczeństwa informują, ze sytuacja jest pod kontrolą, a napastnik nie żyje.

Do wybuchów doszło na dworcu centralnym w Brukseli. Świadkowie twierdzą, że słyszeli strzały i dwa wybuchy. Szybko "zneutralizowano" podejrzanego mężczyznę. Belgijskie media podają, że miał on na sobie pas szahida. Rzecznik belgijskiej policji nie jest w stanie potwierdzić tych doniesień, że unieszkodliwioną osobą był mężczyzna mający na sobie ładunki wybuchowe. Z kolei według HLN, podczas ataku krzyczał "Allah akbar". - Sprawca ataku bombowego na Dworcu Centralnym w Brukseli nie żyje - informuje Belgijski Prokurator Generalny Eric Van der Sypt. Teraz trwa ustalanie jego tożsamości.

W ataku nikt inny nie ucierpiał. Policja opanowała sytuację. Wstrzymano ruch kolejowy, ewakuowano dworzec w Brukseli i jego okolicę - m.in.  rynek Grand Place, który jest tłumnie odwiedzany przez turystów. Służby podały informację, że dwie osoby są poszukiwane. W centrum Brukseli rozmieszczono znaczne siły policji i wojska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: