WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Eksplozja w niemieckiej restauracji! 27-letni Syryjczyk WYSADZIŁ się w powietrze [ZDJĘCIA]

Eksplozja w niemieckiej restauracji! 27-letni Syryjczyk WYSADZIŁ się w powietrze [ZDJĘCIA]

25.07.2016, godz. 07:54
Niemiecka policja, polizei
foto: EAST NEWS

Jedna osoba nie żyje, a dwanaście zostało rannych, po tym, gdy 27-letni Syryjczyk wysadził się w powietrze w niemieckim Ansbach. Mężczyzna chciał przedostać się na teren festiwalu, ale nie został tam wpuszczony. Jak poinformował szef bawarskiego MSW, napastnik mógł mieć związek z Państwem Islamskim.

Jak opisuje TVP Info, do zamachu w niemieckim Ansbach (Bawaria) doszło w niedzielę późnym wieczorem. 27-letni Syryjczyk, który chciał wejść na teren koncertu z plecakiem, został wyproszony przez służby. Wtedy napastnik zdetonował ładunek. Mężczyzna zginął na miejscu. Rannych zostało dwanaście osób, w tym trzy ciężko. Jak poinformował szef bawarskiego MSZ, 27-latek w przeszłość dwa razy miał próby samobójrze. Według wstępnych ustaleń, 27-letni Syryczyk mógł być powiązany z Państwem Islamskm.

Z pierwszych informacji wynikało, że w Ansbach doszło do wybuchu instalacji gazowej. Te informacje jednak bardzo szybko zdementował szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann. Na festiwalu, na który chciał wejść zamachowiec bawiło się 2,5 tysiąca ludzi.

Czytaj: ATAK z maczetą w Niemczech! Napastnik zabił kobietę w CIĄŻY

W piątek w centrum handlowym Olimpia w Monachium doszło do strzelaniny w której zginęło dziewięć osób. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, mężczyzna, który dokonał masakry nie był związany z Państwem Islamskim.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: