WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat EXPRESSEM: Awantury u Clintonów. To przez przegraną?

EXPRESSEM: Awantury u Clintonów. To przez przegraną?

17.11.2016, godz. 02:00
Wybory prezydenckie w USA - Hillary Clinton
foto: AP

Expressem: najnowsze informacje ze świata w telegraficznym skrócie. Dantejskie sceny u Clintonów. Merkel kandyduje na czwartą kadencję.

Merkel będzie kandydować

Angela Merkel (62 l.) chce pozostać kanclerzem Niemiec. Jak informuje CNN, powołując się na źródło w CDU, pani kanclerz zawalczy o czwartą kadencję podczas wyborów do Bundestagu jesienią 2017 roku. Merkel spotkała się z falą krytyki z powodu sprowadzenia do kraju wielu uchodźców. Mimo to według ostatniego sondażu dla tygodnika "Stern" i kanału RTL popiera ją obecnie 46 proc. Niemców, a jej partię CDU - 34 proc.

Awantury u Clintonów

Dantejskie sceny u Clintonów! Jak twierdzi amerykański dziennikarz Edward Klein na łamach "Daily Mail", Hillary Clinton już na dzień przed przegranymi wyborami prezydenckimi straciła nad sobą kontrolę. Pokłóciła się z Billem Clintonem (70 l.) o przyczyny utraty poparcia wyborców i podobno tak krzyczała do telefonu, że były prezydent ze złości zrzucił go z dachu swojego apartamentu. Według Kleina już po ogłoszeniu wyników wyborów Hillary wpadła w rozpacz i nie mogła przestać płakać.

Grecy nie chcą Obamy

Burzliwe zajścia w Atenach! A wszystko przez Baracka Obamę (55 l.). Ostatnia podróż zagraniczna prezydenta USA, który w styczniu ustąpi miejsca w Białym Domu Donaldowi Trumpowi (70 l.), przebiegła w cieniu zamieszek. We wtorek późnym wieczorem policja użyła granatów hukowych i gazu łzawiącego po tym, jak demonstracje anarchistów i komunistów przeciw "imperialistycznej polityce USA" i wizycie Obamy wymknęły się spod kontroli. Anarchiści próbowali przedrzeć się przez kordon policyjny. Zgodnie z planem Obama uda się z Grecji do Niemiec, a na koniec do Peru.

ZOBACZ: Hillary Clinton bije się w cudze piersi: Przez dyrektora FBI przegrałam wybory

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: