WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat EXPRESSEM: Huragan zostawił po sobie cholerę

EXPRESSEM: Huragan zostawił po sobie cholerę

11.10.2016, godz. 02:00
Huragan zmiótł Amerykę
Huragan zmiótł Amerykę foto: AP

Expressem, czyli najnowsze informacje ze świata. Huragan zostawił po sobie cholerę. Nobel dla ofiar wojny domowej

Nobel dla ofiar wojny domowej

Wielki gest Juana Manuela Santosa (65 l.)! W zeszłym tygodniu prezydent Kolumbii otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za wysiłki na rzecz zakończenia krwawej wojny domowej w swoim kraju. Choć decyzja wzbudziła wiele kontrowersji, Santos się tym nie przejął. Teraz zapowiedział, że pieniądze z nagrody, czyli ponad 900 tys. dolarów (ok. 3,5 mln zł), przekaże ofiarom wojny domowej. Wczoraj z kolei ogłoszono kolejnych laureatów. Nobla z ekonomii otrzymali Brytyjczyk Oliver Hart (68 l.) i Fin Bengt Holmstroem (67 l.) za tzw. teorię kontraktów w gospodarce. 

Sądzi się z dziećmi

73-letnia mieszkanka Syczuanu, która jest bardzo schorowana i nie może zadbać o siebie sama, wręcz błagała czwórkę swoich dzieci o pomoc. Ale żadne z nich nie chce zajmować się matką. Zrozpaczona kobieta pozwała więc całą czwórkę. Trójka z nich zgodziła się wspierać finansowo matkę, ale żadne nie chce przyjąć jej pod dach. Cała sprawa bulwersuje chińską opinię publiczną. W Chinach rodzina uznawana jest za jedną z najważniejszych wartości, stąd takie wzburzenie w mediach. 

Huragan zostawił po sobie cholerę

To miał być koniec dramatu tej wyspy, ale szalejący huragan Matthew dobija mieszkańców Haiti do końca. Nie dość, że zrównał z ziemią wszystkie domostwa i zabił ponad 1000 mieszkańców, to jeszcze przyniósł ze sobą cholerę. W wyniku tej groźnej choroby zginęło 13 osób, które zatruły się wodą pitną. Obecnie huragan przeszedł przez Florydę i Georgię, a teraz dotarł do Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych. Synoptycy uspokajają jednak, że Matthew już traci swą siłę i z huraganu zamienia się w posttropikalny cyklon.

ZOBACZ: Niemal TYSIĄC ofiar Matthew! Huragan zmiótł Amerykę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: