WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Expressem: najnowsze informacje ze świata. Zamach na weselu

Expressem: najnowsze informacje ze świata. Zamach na weselu

22.08.2016, godz. 05:00
Zamach na tureckie wesele
foto: AP

Wydarzenia na świecie. Zamach na tureckie wesele. Calais prosi o pomoc wojskową. Kary dla golasów

Zamach na weselu

Krwawy zamach na weselu! W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gaziantep, niedaleko granicy z Syrią eksplodowała bomba, prawdopodobnie zdetonowana przez terrorystę samobójcę. Do wybuchu doszło, gdy goście weselni wyszli na dwór. Zginęło 50 osób, 94 zostały ranne. Większość ofiar to Kurdowie. O przeprowadzenie zamachu podejrzewane jest Państwo Islamskie. 

Calais chce armii

- Od ponad roku daremnie apelujemy do władz o pomoc wojskową! - ujawniła mer Calais, gdzie od miesięcy trwają ataki uchodźców na ciężarówki i auta osobowe. - Nasze siły porządkowe są już wyczerpane i jest ich za mało - mówi Natacha Bouchart. W Calais są dwa wielkie obozy, w których może przebywać nawet 7,5 tysiąca uchodźców. 

Kary dla golasów

We Francji mnożą się zakazy plażowania w strojach islamskich, a tymczasem Chorwacja zabrała się za karanie turystów, którzy są zbyt rozebrani! W Dubrowniku i Splicie zabroniono chodzenia po mieście w strojach na plażę. Za złamanie zakazu grozi mandat od straży miejskiej. Zdaniem władz przepis wprowadzono, bo golasy siały zgorszenie w muzeach i zabytkowych kościołach. 

ZOBACZ: Wyjęli z pacjenta 40 noży! Połykał je, bo mu smakowały

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: