WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM- wiadomości ze świata

18.11.2016, godz. 04:00
Wybory prezydenckie w USA - Hillary Clinton
foto: AP

Najnowsze informacje ze świata:

Clinton załamana

Hillary Clinton (69 l.) pokazała się publicznie po raz pierwszy od przegrania wyborów prezydenckich! Przyszła na galę charytatywną w Waszyngtonie. Smutna i zmęczona postanowiła zwierzyć się z tego, co przeżywała, kiedy dowiedziała się o swojej porażce. - Były chwile, w których chciałam tylko zwinąć się w kłębek z książką i naszymi psami i już nigdy więcej nie wychodzić z domu - mówiła Clinton. - Wy na pewno też jesteście rozczarowani wynikami wyborów - dodała niedoszła pani prezydent.

Będą zamachy?

Zmniejsza się liczba osób wyjeżdżających z Niemiec do Syrii i Iraku - podała agencja DPA, powołując się na niemiecką policję i Urząd Ochrony Konstytucji. Po tym, jak w czerwcu 2014 roku Państwo Islamskie ogłosiło utworzenie kalifatu, radykalni muzułmanie masowo wyjeżdżali z Europy na szkolenia ISIS. Było to nawet sto osób miesięcznie. W bieżącym roku wyjazdów takich było już średnio nie sto, a tylko pięć miesięcznie. Może to jednak oznaczać nie spadek zainteresowania dżihadem, tylko wydanie przez ISIS rozkazu organizowania zamachów w Europie, a nie dalszych szkoleń.

Dylan nie chce do Sztokholmu

Najpierw nie odbierał telefonów z Akademii Szwedzkiej, a teraz ogłosił, że co prawda odbierze Nagrodę Nobla, lecz nie osobiście. Bob Dylan (75 l.) w październiku został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla. Przez pierwsze tygodnie w ogóle na to nie reagował, a teraz powiadomił Komitet Noblowski, że z powodu swoich wcześniejszych zobowiązań nie znajdzie czasu na grudniową wizytę w Sztokholmie. Jak dodał, czuje się jednak zaszczycony i początkowo po prostu odebrało mu mowę. Nie wiadomo, kto zamiast Dylana przyjedzie do Szwecji po nagrodę.

Zobacz także: Seksafera z polska raperką w Niemczech. Dopadła ją mroczna przeszłość?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: