WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

25.07.2016, godz. 02:00
brexit
brexit foto: SHUTTERSTOCK

Wiadomości ze świata.

 

Wpadka bogacza

Gangster z Polski aresztowany na Ibizie! W sobotę agencja AFP i hiszpańska policja podały, że na wyspie doszło do zatrzymania "polskiego miliardera". Nie jest znana jego tożsamość. Mężczyzna miał kierować gangiem zajmującym się wymuszeniami i handlem bronią na wielką skalę. Broń szmuglowana była do Sudanu Południowego, gdzie trwa krwawa wojna domowa. Polak posługiwał się fałszywym paszportem dyplomatycznym, podając się za doradcę ekonomicznego premiera Gwinei Bissau w Afryce. Tak naprawdę jest byłym żołnierzem. Zwrócił na siebie uwagę, prowadząc wystawne życie w luksusowej willi pełnej najdroższych aut i ochroniarzy.

Polacy nie wrócą

Polacy mieszkający na Wyspach nie zamierzają wracać do kraju mimo wygrania referendum przez zwolenników Brexitu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS. 62,5 proc. naszych rodaków z Anglii chce zostać na Wyspach, a 40,5 proc. zamierza dalej tam mieszkać za wszelką cenę. Tylko 5,5 proc. Polaków deklaruje, że z powodu Brexitu wróci do kraju. Pozostali (15,5 proc.) chcą wyjechać z Wielkiej Brytanii, ale nie do Polski, lecz do innego państwa. 

Zamach w Kabulu

Państwo Islamskie urządziło masakrę w stolicy Afganistanu. W sobotę w Kabulu trwała demonstracja Hazarów protestujących przeciw poprowadzeniu linii energetycznej przez tereny przez nich zamieszkane. Hazarowie to jedna z największych mniejszości w Afganistanie, grupa muzułmanów wyznających szyizm. Dla sunnickich zwolenników ISIS są jak niewierni. W środku demonstracji dwóch terrorystów odpaliło bomby. Zginęło 80 osób, a ponad 200 zostało rannych. 

Zobacz: STRZELANINA w Teksasie! Nie żyją dzieci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: