EXPRESSEM

05.09.2016, godz. 02:00
flaga unii europejskiej, Unia Europejska
foto: EAST NEWS

Wieści ze świata.

 

Królowa szuka sprzątaczki

Czyste dywany, wypolerowane antyczne wazy i błyszczące podłogi. Oprócz tego opieka nad najznamienitszymi gośćmi i pomoc podczas bankietów. Takie wymaganie postawiła królowa Elżbieta II (90 l.) sprzątaczce, którą zamierza zatrudnić w pałacu Buckhingham. Oprócz kuszącego apartamentu w królewskiej posiadłości i kontaktu z całą rodziną królewską nowo zatrudnioną może skusić wysokie wynagrodzenie. Królowa oferuje nowej pomocy aż 7,2 tys. zł miesięcznej pensji i 33 dni płatnego urlopu. 

Będzie Frexit?

Marine Le Pen (48 l.), stojąca na czele skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, nie ma wątpliwości - Francja wkrótce opuści UE. Polityk stwierdziła, że jeśli wygra wybory prezydenckie, zmobilizuje rodaków do pójścia do urn i zagłosowania w narodowym referendum w sprawie wyjścia Francji z szeregów UE. Jest przekonana, że Francuzi opowiedzą się za wyjściem z Unii. Według sondaży Le Pen ma duże szanse na objęcie fotela prezydenckiego po François Hollandzie (62 l.). 

Mandat dla dwulatki

Jakież było zdziwienie Theresy Westover z Waszyngtonu, gdy otrzymała list ze straży miejskiej adresowany do jej dwuletniej córki. Mała Harper dostała wezwanie do zapłaty 75 dolarów za... zaśmiecanie. Winnym okazał się porywisty wiatr. Rozerwał on worek na śmieci, w którym były rysunki dziewczynki. Straż miejska była nieubłagana. Dziecko dostało mandat i musi bez względu na wiek zapłacić. 

Zobacz: MAKABRA! Nie posłuchał się matki, więc brat zabił go OBIERACZKĄ [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: