WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Historia jak z filmu! Poświęci koronę dla miłości

Historia jak z filmu! Poświęci koronę dla miłości

19.05.2017, godz. 05:00
JAPOŃSKA KSIĘŻNICZKA I PLEBEJUSZ.
foto: AP

Kolejny mezalians w japońskiej rodzinie cesarskiej. Wnuczka cesarza Akihito (83 l.), księżniczka Mako (25 l.), chce wyjść za mąż za zwykłego śmiertelnika, który formalnie jest jej poddanym. Dla miłości poświęci swój tytuł i status.

Księżniczka Mako (25 l.) zakochała się na zabój w swoim równolatku, Keiu Komuro. Przystojny młodzieniec zauroczył wnuczkę cesarza talentem kucharskim, świetną znajomością języka angielskiego i grą na skrzypcach. I pewnie japoński monarcha byłby równie zachwycony zbliżającą się ceremonią zaręczyn, gdyby nie pospolite pochodzenie Kei. 25-latek studiował prawo, pracuje w banku, ale to zwykły zjadacz ryżu. Wedle obowiązującego prawa poślubiając mężczyznę spoza rodziny cesarskiej, księżniczka Mako straci status królewski i podobnie jak jej mąż stanie się zwykłą poddaną. Ta perspektywa nie przeraża zakochanej pary. Wkrótce wymienią między sobą dary i oficjalnie zostaną narzeczonymi.

Poprzednio do mezaliansu w japońskiej rodzinie cesarskiej doszło w 2005 r., kiedydy ciotka Mako, księżniczka Sayako, poślubiła urbanistę Yoshikiego Kurodę.

Zobacz także: UPRAWIAŁA seks z trzema psami, a potem z ich właścicielami. Skandalicznie niski wyrok! [ZDJĘCIA]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: