WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Huragan Matthew ZABIŁ już blisko 900 osób! Dotarł już do wybrzeży USA

Huragan Matthew ZABIŁ już blisko 900 osób! Dotarł już do wybrzeży USA

08.10.2016, godz. 10:03
Huragan Matthew
Huragan Matthew foto:

Huragan Matthew przeszedł już na wyspami karaibskimi i dotarł do wschodnich wybrzeży USA. Na wyspie Haiti dokonał gigantycznych zniszczeń. Śmierć poniosło już niemal 900 osób. Kilkadziesiąt tysięcy straciło dach nad głową. Teraz huragan Matthew zmierza wgłąb USA. Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości.

Huragan Matthew dotarł do wschodniego wybrzeża USA. Najpierw na Florydzie, wiejąc z prędkością do 195 km/h. Później zaczął przesuwać się wzdłuż wybrzeża, opasując północno-wschodnią Florydę i Georgię. Wiatr osiągał prędkość 170 km/h. Sparaliżowane zostało tamtejsze lotnisko. Mimo że prędkość wiatru słabnie to meteorolodzy nie mają dobrych informacji dla mieszkańców USA. Podają, że dopóki Matthew będzie przechodzić nad terytorium Stanów Zjednoczonych, zachowa wszystkie cechy silnego huraganu. Huragan w czwartek przeszedł przez wyspy karaibskie. Wyrządził tam ogromne szkody materialne- blisko 30 tysięcy budynków zostało zniszczonych, a ponad 20 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy.

To najpotężniejszy huragan w regionie od 2007 roku. Jego podmuchy sięgają obecnie 235 km na godzinę, jest zakwalifikowany jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Zobacz: Huragany niszczą Ziemię! Pogoda oszalała

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: