WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Huragany niszczą Ziemię! Pogoda oszalała

Huragany niszczą Ziemię! Pogoda oszalała

06.10.2016, godz. 12:01
molo, sopot
foto: Super Express TV

Pogoda zwariowała! Straszliwy huragan zbliża się nieubłaganie do wybrzeży USA, wcześniej spustoszył Kubę czy Karaiby. Zawirowania aury dotarły już do Polski! W Zakopanem i w Bieszczadach jest biało, a nad morzem szaleją wichury.

Huragany, wichury, wielkie ulewy i niespodziewane śnieżyce na samym początku jesieni. Pogoda zgotowała naszej planecie prawdziwy koszmar. Najgorsza sytuacja panuje w Stanach Zjednoczonych. Ludzie na Florydzie czy w Karolinie Południowej w panice przygotowują się na uderzenie huraganu Matthew, który od kilku dni pustoszy rejon Karaibów, Haiti, Kuby i Dominikany. Zginęło co najmniej 26 osób, zniszczenia są ogromne. Gubernator Florydy kazał mieszkańcom uciekać z zagrożonej części stanu!

ZOBACZ TEŻ: Silne wichury i opady śniegu. Załamanie pogody w Polsce [ZDJĘCIA]

Gdzie teraz podzieje się półtora miliona ludzi? Ci, którzy wolą zaryzykować i zostać, robią zapasy żywności i zabijają okna deskami, bo wiatr ma wiać z prędkością 200 km/h. Tymczasem w Polsce pogoda też szaleje. Na Bałtyku wieje wiatr o sile 10 stopni w skali Beauforta, który zniszczył nawet dolną część molo w Sopocie, a w górach spadł już śnieg. Oby szybko skończyły się te kataklizmy i zapanowała złota polska jesień!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: