WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Islamiści ODCIĘLI GŁOWĘ KSIĘDZU w kościele! Zamach w Normandii!

Islamiści ODCIĘLI GŁOWĘ KSIĘDZU w kościele! Zamach w Normandii!

26.07.2016, godz. 14:13
Islamiści ODCIĘLI GŁOWĘ KSIĘDZU w kościele! Zamach w Normandii!
foto:

Kolejny atak terrorystyczny w Europie! Dwóch islamskich fanatyków, wdarło się do kościoła w Normandii i wzięło zakładników. Jeden z nich, ks. Jacques Hamel (+86 l.), nie żyje. Napastnicy obcięli mu głowę nożem.

Francuskie miasteczko Saint-Etienne-du-Rouvray jest w szoku. Nikt się nie spodziewał, że terroryści wybiorą sobie na cel właśnie tamtejszy kościół i w bestialski sposób zamordują księdza. Do tragedii doszło we wtorek rano, około godziny dziewiątej. W kościele przy Rue Gambetta zgromadziła się grupa sióstr i wiernych oraz ksiądz. Nagle do świątyni wtargnęli napastnicy z nożami! Co najmniej jeden z nich był ubrany w tradycyjny islamski strój. Przerażeni ludzie zostali zakładnikami. Jedna z zakonnic zdołała uciec ze świątyni i podnieść alarm. Kościół błyskawicznie otoczyły służby i dwóch szaleńców zostało zastrzelonych.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Irakijczyk, który mógł planować zamach w Łodzi?

Niestety, kiedy policjanci weszli do kościoła, odkryli, że jeden z zakładników – ksiądz Jacques Hamel (+86 l.) – został zamordowany. Sprawcy poderżnęli mu gardło, a według nieoficjalnych informacji, jakie podał m.in. „Daily Mail”, odcięli ofierze głowę. Drugi zakładnik walczy o życie. Co najmniej jeden napastnik był znany policji i planował wyjazd do Syrii.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: