WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kastracja i wieszanie za gwałt. Nowe prawo zostało zatwierdzone

Kastracja i wieszanie za gwałt. Nowe prawo zostało zatwierdzone

15.10.2016, godz. 14:51
wykorzystywanie seksualne, molestowanie, gwałt, zgwałcona kobieta
foto: EAST NEWS

W Indonezji doszło do rewolucyjnej zmiany w przepisach dotyczących karania przestępstw seksualnych. Pedofile mogą teraz zostać wykastrowani, zaczipowani lub skazani na karę śmierci w zależności od stopnia ich zbrodni.

Według nowego prawa w Indonezji, pedofile mogą być kastrowani, czipowani lub skazani na karę śmierci w zależności od stopnia ich zbrodni. Ci, którzy wykorzystują seksualnie członków rodziny mają spędzić o 10 do 20 lat w więzieniu. Nie ominie ich też kastracja chemiczna oraz zaczipowanie. W najgorszych przypadkach, które pozostawiają w ofiarach traumy fizyczne lub umysłowe, przestępcy mają być poddani karze śmierci. Dotyczy to także tych przestępców, którzy przenoszoną choroby drogą płciową.

Nowe przepisy zostały zatwierdzone po szokującym wypadku, który wstrząsnął krajem w maju. Wtedy doszło do brutalnej zbrodni na 14-letniej dziewczynce, która została porwana w drodze ze szkoły, a następnie została zgwałcona przez 12 mężczyzn i zamordowana w Sumatrze. Jej nagie, poobijane i skrępowane ciało zostało znalezione w lesie. W sprawie zbrodni zatrzymano 7 nastolatków w wieku 16 i 17 lat. Nowe przepisy nie będą jednak działać wstecz, więc młodym mężczyznom nie grozi tak surowa kara. Jeden z nich może spędzić w więzieniu jedynie 16 lat.

Co ciekawe, obrońcy praw człowieka krytykują nowe ostre przepisy. Niektórzy lekarze nie chcą przeprowadzać kastracji chemicznej. Zabieg polega na wstrzyknięciu mężczyźnie żeńskich hormonów, które mają zmniejszyć popęd płciowym. Zdaniem niektórych, nie jest to skuteczna metoda w ograniczeniu przestępczości seksualnej.

Zobacz: Dziecko spędziło minimum 3 dni z MARTWĄ matką!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: