WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kolejne STRZELANINY w Niemczech! NIE ŻYJĄ dwie osoby

Kolejne STRZELANINY w Niemczech! NIE ŻYJĄ dwie osoby

19.10.2016, godz. 10:42
POLICJA, NIEMCY
foto: Archiwum

W zakładzie fryzjerskim w centrum niemieckiego Düren doszło wczoraj, 18 października do strzelaniny, w wyniku której jedna osoba została ranna, a druga nie żyje. Strzały padły także w Hagen, oddalonym od Düren o ponad 100 kilometrów, gdzie policjanci zmuszeni byli otworzyć ogień w kierunku mężczyzny, który zaatakował pracownika firmy ubezpieczeniowej.

Z informacji udzielonych przez świadków zdarzenia, podejrzany o oddanie strzałów mężczyzna wtargnął do zakładu fryzjerskiego w Düren dopytując się o kobietę, z którą chwilę później zabarykadował się w pomieszczeniu obok. Gdy interweniujący policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, zastali ich rannych. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Przyczyny tego ataku pozostają nieznane. Policja sprawdza co było motywem zmarłego sprawcy.

Tego samego dnia, 18 października, strzały padły także w innym niemieckim mieście - Hagen. Tam policjanci zmuszeni byli interweniować podczas ataku na pracownika firmy ubezpieczeniowej. Napastnik gonił go z maczetą po ulicy, na którą pracownik wybiegł uciekając przed szaleńcem. Gdy goniący swoją ofiarę mężczyzna odmówił policji odrzucenia broni, zmuszeni byli otworzyć do niego ogień. Zmarł na miejscu. Pracownik natomiast trafił do szpitala. Przyczny sporu między mężczyznami pozostają nieznane.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: