WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kolejne zamieszki w Hamburgu. Rannych zostało 275 policjantów

Kolejne zamieszki w Hamburgu. Rannych zostało 275 policjantów

09.07.2017, godz. 10:47
Przywitali Trumpa zamieszkami! 76 rannych policjantów przed szczytem G20 w Hamburgu
Zamieszki w Hamburgu foto:

W Hamburgu w nocy z soboty na niedzielę ponownie doszło do interwencji policji przeciwko awanturującym się chuliganom. W dzielnicy Schanzenviertel wznoszone są barykady, doszło też do plądrowania sklepów - podało radio Deutschlandfunk.

Kolejne zamieszki w Hamburgu. Na placu Pferdemarkt, jednym z centralnych punktów dzielnicy, minionej nocy agresywny tłum obrzucał policjantów kamieniami i butelkami. Funkcjonariusze ostrzeliwani byli też metalowymi kulkami wystrzeliwanymi z procy. Policja skierowała do akcji armatki wodne, by rozpędzić liczące kilkaset osób zgromadzenie.

Siły porządkowe obawiały się, że na dachach okolicznych domów mogą się ukrywać ekstremiści uzbrojeni w płyty chodnikowe i koktajle mołotowa.

W nocy z piątku na sobotę w Schanzenviertel doszło do kilkugodzinnych rozruchów. Chuligani demolowali okoliczne sklepy i punkty usługowe, splądrowali ponadto supermarket. Na głównej ulicy demonstranci budowali barykady, a następnie podpalali je. Dopiero po kilku godzinach policja zdecydowała się na interwencję. W trwających od czwartku zajściach rannych zostało 275 policjantów. W aresztach przebywa 290 osób. Szef hamburskiej policji Ralf Meyer powiedział, że wśród zatrzymanych ekstremistów są Rosjanie i Włosi.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: