WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Kolejny atak nożownika! NIE ŻYJE 19 osób! [ZDJĘCIA]

Kolejny atak nożownika! NIE ŻYJE 19 osób! [ZDJĘCIA]

26.07.2016, godz. 09:02

19 osób nie żyje, a 26 zostało rannych, po tym gdy w jednym z japońskich ośrodków dla niepełnosprawnych zaatakował nożownik. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-latek nie miał powiązań z Państwem Islamskim. W lutym miał się domagać eutanazji dla osób niepełnosprawnych.

Do ataku nożownika doszło o godzinie 2.30 w mieście Sagamihara, w prefekturze Kanagawa, w odległości 50 km od Tokio. Uematsu Satoshi, były pracownik ośrodka dla niepełnosprawnych, włamał się do niego wybijając szybę w oknie i zaatakował nożem przebywające tam niepełnosprawne osoby. W wyniku jego czynu 19 osób nie żyje, a 26 zostało rannych. Krótko po ataku 26-letni mężczyzna sam zgłosił się na policję.

 

Znaleziono przy nim trzy noże, z czego przynajmniej jeden zakrwawiony. Został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa i bezprawnego wtargnięcia na teren ośrodka. Po zgłoszeniu się na pobliski komisariat miał powiedzieć policji: "Lepiej żeby niepełnosprawni zniknęli". Według japońskich mediów mężczyzna był sfrustrowany po utracie pracy w ośrodku, a telewizja NTV podała, że w lutym napastnik wysłał list do przewodniczącego niższej izby japońskiego parlamentu, w którym apelował o możliwość eutanazji dla osób niepełnosprawnych, za zgodą ich opiekunów. Uematsu Satoshi dopuścił się największego masowego morderstwa w Japonii od lat.

 

 

 

Zobacz: Z Warty wyłowiono ciało kobiety! Czy to Ewa Tylman? NOWE FAKTY [ZDJĘCIE]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: