WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Korea Północna PRZEPROWADZIŁA próbę atomową! Będzie III wojna światowa?!

Korea Północna PRZEPROWADZIŁA próbę atomową! Będzie III wojna światowa?!

09.09.2016, godz. 10:18
Korea Północna ostrzelała Koreę Południową
foto: Archiwum

Świat po raz kolejny wstrzymał oddech! Wszystko przez próbę atomową, którą przeprowadziła Korea Północna. Jak wynika z informacji amerykańskich i japońskich naukowców, wybuch miał siłę 5,3 w skali Richtera. - Eksplozja miała siłę około 10 kiloton, co oznacza, że była najsilniejsza w historii - poinformowała agencja Yonhap. Czy działania Korei Północnej już wkrótce mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej?!

Korea Północna przyzwyczaiła już świat do tego, że lubi prowokować. Tak było w przypadku choćby wystrzeliwania rakiet czy manewrów wojskowych. Jednak teraz sytuacja stała się naprawdę bardzo poważna. A wszystko przez próbę atomową, która miała siłę 5,3 w skali Richtera. Potężny wstrząs był odczuwalny w Chinach, Japonii oraz w Korei Północnej. Według amerykańskich naukowców, próba atomowa przeprowadzona przez północnokoreańskie wojsko było najsilniejsze w historii. Prowokacja azjatyckiego państwa spotkała się już z ostrą reakcją ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych. Barack Obama zapewnił, że USA będą chronić swoich sojuszników za wszelką cenę.

24 sierpnia Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną. Mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji zaostrzającej sankcje wobec Korei Północnej, Pjongjang wciąż wykonuje próby z rakietami balistycznymi. Miało to związek z regularnymi manewrami wojsk przeprowadzanymi przez USA i Koreę Południową.

Zobacz: WOJNA! Tureckie czołgi wjechały do Syrii

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: