WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona ŚWIĘTĄ!

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona ŚWIĘTĄ!

04.09.2016, godz. 14:29
matka teresa
matka teresa foto: AP

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty. Wielu zdawało się, że ta dobra i pełna miłosierdzia kobieta od dawna jest świętą. Tymczasem dopiero dzisiaj, 4 września w niedzielę, odbyła się msza kanonizacyjna.

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty podczas mszy świętej na placu Św. Piotra w Watykanie. Przedstawił świętą jako wzór miłosierdzia. "Mówiła możnym ziemi, aby uznali swoje winy w obliczu przestępstw ubóstwa, które sami stworzyli" - podkreślał papież Franciszek. Misję Matki Teresy na obrzeżach miast i peryferiach egzystencjonalnych nazwał  "wymownym świadectwem bliskości Boga wobec najuboższych z ubogich". Jednak najczulej zabrzmiały słowa Franciszka: Myślę, że będziemy mieli trochę kłopotu z nazywaniem jej świętą Teresą - jej świętość jest nam tak bliska, tak czuła i owocna, że spontanicznie będziemy mówić dalej Matka Teresa.

Matka Teresa z Kalkuty została kanonizowana w dzień przed 19. rocznicą swej śmierci. W 2003 roku papież Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji.

Zobacz: Suknia przeleżała w Morzu Martwym dwa lata! Tak teraz wygląda

 

"mówiła możnym ziemi, aby uznali swoje winy w obliczu przestępstw ubóstwa, które sami stworzyli".

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-matka-teresa-z-kalkuty-zostala-swieta,nId,2262815#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: