WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Mężczyzna urodził dziecko! To pierwszy taki poród

Mężczyzna urodził dziecko! To pierwszy taki poród

24.09.2016, godz. 14:44
Mężczyzna urodził dziecko
foto: Printscreen Twitter

Mężczyzna urodził dziecko - donoszą zagraniczne media. To nie żart. Fernando Machado jest transseksualnym mężczyzną i właśnie ma za sobą pierwszy pobyt na porodówce. Było to możliwe, ponieważ nie przeszedł jeszcze całkowitej operacji zmiany płci

Transseksualny mężczyzna urodził dziecko. Do tych niezwykłych narodzin doszło w Ekwadorze. Fernando Machado mieszka w Ekwadorze. Urodził się jako kobieta. Jego partnerka to Diane Rodriguez - transseksualna kobieta, która przyszła na świat jako chłopiec. Para nie przeszła jeszcze wszystkich operacji związanych ze zmianą płcy. Dlatego możliwe było naturalne poczęcie dziecka. Fernando przedstawia się jako ojciec maleństwa. Diane mówi o sobie mama.

- Nie różnimy się niczym od innych rodzin. Choć nie mamy takich samych praw, jak wszyscy, to w rzeczywistości jesteśmy tacy sami - przekonuje Fernando.

Szczęśliwa mama Diane Rodriguez zapewnia, że oboje chcą mieć więcej dzieci.

- Nie sądziłam nigdy, że będę mogła być matką - skoro urodziłam się jako mężczyzna - przyznała pani Rodriquez i dodała - Żyjemy jak mężczyzna i kobieta. Dotarcie do tego punktu było dla nas obojga bardzo złożonym procesem.

ZOBACZ: Urodził trójkę dzieci ale mężem być nie może

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: