WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Najbogatszy człowiek na świecie - Carlos Slim Helu, a nie Bill Gates! (ZDJĘCIA!)

Najbogatszy człowiek na świecie - Carlos Slim Helu, a nie Bill Gates! (ZDJĘCIA!)

11.03.2010, godz. 10:47
Carlos Slim Helu
foto: Brak agencji
Tego się chyba nikt nie spodziewał! Bill Gates zbiedniał i nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Liderem listy krezusów jest potentat telekomunikacyjny z Meksyku Carlos Slim Helu. Jeśli podsumować całość jego majątku to wyjdzie 53,5 miliardów dolarów!

Jeśli ktoś się boi, że Bill Gates ma kłopoty finansowe to od razu spieszymy z wyjaśnieniem. Założyciel Microsoftu zbiedniał, ale nie znaczy to, że nadal nie jest obrzydliwie bogaty. Według magazynu Forbes (który co roku publikuje listę najbogatszych na świecie) Bill Gates, ma na koncie 53 miliardy dolarów. To jednak dało mu w tym roku dopiero drugie miejsce.

Przeczytaj koniecznie: Bielecki to najbogatszy bezrobotny w Polsce!

Trzecie miejsce na liście Forbesa zajmuje inwestor giełdowy Warren Buffett, który jednak wyraźnie odstaje już od czołówki. Jego majątek wyceniono na „jedynie”  47 mld dol.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się też Mukesz Ambani stojący na czele indyjskiego koncernu chemicznego Reliance Industries, kolejny hindus Lakszmi Mittal, założyciel giganta stalowego ArcelorMittal, Amerykanin Lawrence Ellison kierujący firmą informatyczną Oracle, oraz właściciel kilku znanych marek odzieżowych i domów mody Francuz Bernard Arnault. 

Patrz też: Najbogatszy bezrobotny świata

W tym towarzystwie naprawdę skromnie wygląda majątek najbogatszej kobiety na świecie. Christy Walton, która odziedziczyła fortunę po swoim mężu, założycielu sieci supermarketów Wal-Mart, ma na koncie 15,7 miliarda. To dało to jej dopiero 89 pozycję.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: