WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat NIE ŻYJE młody ksiądz pracujący na Wileńszczyźnie. Miał polskie korzenie

NIE ŻYJE młody ksiądz pracujący na Wileńszczyźnie. Miał polskie korzenie

29.08.2016, godz. 21:12
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Smutne informacje z Wileńszczyzny - nie żyje młody ksiądz Zbigniew Mickiewicz, pochodzący z rodziny o polskich korzeniach. Ksiądz Zbigniew zmarł 29 sierpnia w szpitalu. Duchowny miał 43 lata.

Ksiądz Zbigniew Mickiewicz pracował w parafii Nowa Wilejka, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju, podaje portal l24.lt. Pochodził z rodziny o polskich korzeniach, a urodził się w Wilnie. Był wychowany w wielodzietnej rodzinie, miał czworo rodzeństwa, był najmłodszy. Jego rodzinna miejscowość to Turgiele. Gdy miał zaledwie 11 spotkała go ogromna tragedia, zmarła jego matka. A gdy miał 23 lata stracił ojca. Pracował w więzieniu w Wilnie jako kontroler, a także jako nauczyciel w szkole w Rudominie.

Ksiądz Mickiewicz od dziecka wykazywał się pobożnością, już jako sześciolatek służył do mszy będąc ministrantem. Interesował się życiorysami świętych i Kościołem. Do seminarium św. Józefa w Wilnie wstąpił w 2001 roku. W 2008 roku został wyświęcony na kapłana, a jego pierwszą parafią była parafia w Ejszyszkach. Także w 2008 roku zaczął pracę w parafii pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Nowej Wilejce. Jak się okazało była to jego druga i ostatnia parafia. Trumna z ciałem księdza zostanie 30 sierpnia wystawiona w kościele w Nowej Wilejce. Później trumna zostanie przewieziona w rodzinne strony duchownego. Pogrzeb księdza Zbigniewa odbędzie się 31 sierpnia, trumna zostanie pochowana w Turgielach, rodzinnej miejscowości księdza po mszy o 12.00.

Zobacz: Wiemy, kiedy będzie pogrzeb Anny Kurskiej

tagi: ksiądz wilno
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: