WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Niedźwiedź musiał odwiedzić DENTYSTĘ [ZDJĘCIA]

Niedźwiedź musiał odwiedzić DENTYSTĘ [ZDJĘCIA]

08.10.2016, godz. 02:00
Ząbek się zepsół temu MISIU
Ząbek się zepsuł temu MISIU foto:

Kiedy był w cyrku, lekkomyślni opiekunowie karmili go popcornem i bitą śmietaną. Skutek? Dramatyczny stan uzębienia. Teraz 4-letni miś Baloo trafił wreszcie na dentystyczny fotel. Lekarze z Niemiec podali mu narkozę i zajęli się kłami niedźwiadka, który po traumatycznym dzieciństwie dochodzi do siebie w poznańskim zoo.

To nie było zwykłe borowanie. Wielka paszcza misia była dużym wyzwaniem dla niemieckich stomatologów. Wszystko przez warunki, w jakich niedźwiedź był przetrzymywany od urodzenia. Baloo był cyrkowym misiem, miał ciasną klatkę, poobcinane pazury, a karmiono go popcornem i bitą śmietaną. Gdyby nie fundacja Viva, która zdecydowała się odebrać zwierzaka nieodpowiedzialnym właścicielom, miś pewnie długo by nie pożył. Teraz dochodzi do siebie w poznańskim zoo.

Po wnikliwych badaniach na jaw wyszedł fatalny stan uzębienia misia. Okazało się, że Baloo ma próchnicę i otwarte kanały zębowe! Przywrócenie mu pięknego uśmiechu to nie lada wyzwanie. Baloo przeszedł trzygodzinny zabieg pod narkozą, ale wkrótce znów będzie musiał pójść do dentysty.

ZOBACZ TEŻ: Nicolas Cage JEST WAMPIREM i ma 181 lat PRZERAŻAJĄCE ODKRYCIE - ZDJĘCIE

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: