WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Niemieckie MYŚLIWCE przechwyciły pasażerski samolot

Niemieckie MYŚLIWCE przechwyciły pasażerski samolot

16.07.2017, godz. 11:12
Myśliwiec
foto: EAST NEWS

Pasażerowie koreańskiego Boeinga 777 przeżyli chwile grozy, kiedy dwa niemieckie myśliwce zmusiły maszynę do lądowania na lotnisku w Stuttgarcie. Doszło do nieporozumienia, kiedy stacja kontroli lotów straciła kontakt z samolotem.

Pasażerowie koreańskiego Boeinga 777 przeżyli stresujące chwile, kiedy do ich maszyny podleciały dwa niemieckie myśliwce. Wojskowe samoloty przejęły Boeinga i zmusiły go do lądowania w Stuttgarcie.

Jak podaje "bild.de", maszyny zostały poderwane do interwencji koło godziny 22:00. Przyczyną był nagły brak łączności z pasażerskim samolotem. Alarm wszczęła obsługa naziemna stuttgarckiego lotniska. Zaniepokojona stacja kontroli lotów wysłała myśliwce do interwencji. Po kilku minutach samolot został przejęty i posadzony na ziemi. Okazało się wtedy, że w koreańskim samolocie zepsuł się system łączności i przez to nie było wiadomo, co stało się z lotem.

Interwencja myśliwców miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów w obliczu potencjalnego zagrożenia. Żadna z 211 osób, które znajdowały się w Boeingu, nie ucierpiała. Koreański samolot podróżował z Seulu do Zurycha.

ZOBACZ: SILNE trzęsienie ziemi na Krecie! Brak informacji o ofiarach

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: