WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Oskarżenia amerykańskiej prasy: Hillary Clinton ma krew na rękach!

Oskarżenia amerykańskiej prasy: Hillary Clinton ma krew na rękach!

06.11.2016, godz. 17:03
Clinton ma krew na rękach
Clinton ma krew na rękach foto: EAST NEWS

Sensacyjne doniesienia RadarOnline! Amerykański portal informacyjny twierdzi, że dotarł do mejli Hillary Clinton (69 l.) na temat zamachu na konsulat USA w Libii. Z korespondencji ma wynikać, że Clinton jest odpowiedzialna za nie udzielenie pomocy ofiarom.

„Ona ma krew na rękach!” - oskarża RadarOnline. Chodzi o napad na placówkę USA w Benghazi 11 września 2012 roku. Terroryści zaatakowali konsulat, zabijając cztery osoby, w tym ambasadora. Wcześniej Amerykanie podkreślali, że placówka jest źle chroniona, ale władze USA odmówiły ewakuacji czy wzmocnienia ochrony. Clinton twierdziła, że bezpośrednio nie zajmowała się tą kwestią.

ZOBACZ TEŻ: Mailowe skandale nie zaszkodziły zbyt bardzo demokratce. Różnica zmalała ale Hillary ciągle prowadzi

RadarOnline cytuje mejle, które podobno Clinton jako sekretarz stanu, pisała do podwładnych: „Im więcej godzin to potrwa, tym lepiej. Zignoruj to, że apelują o użycie siły. Wszyscy zostają twardo na Sigonelli” - pisała, mając na myśli lotnisko, gdzie stacjonowały siły powietrzne mogące pospieszyć z pomocą do Benghazi. Mejle były analizowane przez włoskie służby. Doszły one do wniosku, że Clinton chciała postawić w złym świetle Baracka Obamę. „Będzie to wyglądało tak, jakby nie potrafił podjąć decyzji w kwestiach zagranicznych” - brzmi cytat z mejli.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: