WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Ostrzejsze prawo migracyjne. Nie chcą Polaków w Anglii!

Ostrzejsze prawo migracyjne. Nie chcą Polaków w Anglii!

20.10.2016, godz. 03:00
Nie chcą Polaków w Anglii
foto: AP

Czy to koniec wyjazdów naszych rodaków na Wyspy? Wiele na to wskazuje. Brytyjska premier Theresa May (60 l.) powołała właśnie komitet do spraw obniżenia poziomu imigracji, a to może ugodzić w Polaków.

Co jeszcze czeka naszych rodaków, którzy uczciwie żyją i pracują w Wielkiej Brytanii? Nie dość, że od referendum w sprawie Brexitu padają ofiarą rasistowskich ataków, dochodzi do brutalnych, a nawet śmiertelnych pobić, to jeszcze nowe prawo może ich skutecznie odciąć od rodzin. Oprócz zmniejszenia liczby migrantów specjalny komitet złożony z premier May i 12 jej ministrów chce też wprowadzić wizy dla obywateli Unii Europejskiej.

Według Londynu imigrantów jest za dużo, a Brytyjczycy częściej przyjmują obcokrajowców przyjeżdżających za chlebem, niż sami wyjeżdżają. Celem nowego prawa ma być zmniejszenie napływu imigrantów zaledwie do dziesiątek tysięcy rocznie, a także utrudnienie sytuacji tych, którzy przybyli nielegalnie. W Wielkiej Brytanii mieszka teraz ok. 916 tys. Polaków. Do czasu otwarcia granic między UE a Polską było ich 44 tys.

Zobacz: CUD! Popiełuszko uzdrowił chorego na białaczkę Francuza

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: